Mana Alemi..İçe Dönüş..Ve Huzur..

          Zor günler geçiririz bazen,hiçbitmeyekmiş gibi..Sıkışıp kalırız sanki içinden çıkamadığımız durumlar karşısında..Bir nefese ihtiyaç vardır böyle zamanlarda,derin bir soluğa..Ruhumuzun huzura ihtiyacı vardır..Yaşanmışlıkları görüp sığınabileceğimiz bir limana..Teselliye belki..Farklı bakış açılarına..Göremediğimizi gösteren,zaman zaman içinde bulunduğumuz sıkıntıya dahi onu gönderenden ötürü şükür etmemize vesile olan bir yoldaşa ihtiyaç vardır işte..
          Benim de böyle zamanlarımda yaşamıma ciddi anlamda bambaşka bir gözle bakmama vesile olan beni gerçek anlamda olgunlaştıran,huzura erdiren,hafifleten çok güzel bir kitapla tanıştım..Mevlanayla Ruhsal Terapiler..
          Bloğumu ziyaret eden birileri olursa nacizane herkese tavsiye edebileceğim,hayata ciddi anlamda bambaşka bir gözle bakmanızı sağlayacak,öyle ki yaşayabileceğiniz herhangi bir sıkıntı karşısında bile şükrü tadabileceğiniz okumaya doyamayacağınız,sıkıldığınız heran sayfalarını karıştırabilceğiniz başucu kitabı olma niteliğini taşıyan çok güzel bir eser..
          Bir diğeride yakın bir zamanda okuduğum Mevlana öğretisini anlatan,Mana alemine doyabileceğiniz,Celaleddin-iRuminin Mevlana olmasına ,Hakiki Aşkı tatmasına vesile olan   'Aşkın Gözyaşları Tebrizli Şems...
          Ve bir diğeri de Mevlana bakış açısını ,hayatını yudumlayabileceğiniz 'Aşkın Gözyaşları Mevlana'...Okunulası,öğrenilesi,kana kana içilesi iki eser..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder