DURU BUTİK

  Evet ufak çapta bir butik açılabilir kıvama geldik sanıyorum:)Her alışveriş öncesi çok birşey almayacağım diyorum ama o minicik minicik elbiseleri,minnacık pappaları falan görünce kendimden geçiyorum:)Gerçi biz de çok minik sayılmayız artık ama tam da sevilecek kıvamdayız.:))
  Neyse efendim sözü fazla uzatmadan sezon indirimlerinin Duruşa baya  baya yaradığını belirterek,minik beylerin,bayanların şık ve hesaplı markası Wenice den Durucum için anneciği tarafından seçilmiş enstanteneleri saygılarımla sunuyorum;)

Evimizin Çiçeği...

Önümüzdeki kış için aldığım cicilerimizden lacivert elbiseyi dayanamayıp Durucuğuma bugün giydirdim..Biraz uzun oldu kollar falan ama kıvırdık içe doğru nasıl tatlı oldu anlatamam..:)kocamaaaannn oldu,büyüyüverdi sanki kuzucum:)gitmeden önce böyle yakaladık Duru Hanımı;)

Durişkomun Yeni Cicileri :)) Part 2

Eveeet Duruşumun cicilerinden devam ediyoruz..Dünkü pazar gezmemizden çok güzel ciciler aldığımızı bir önceki postumda yazmıştım.Hızlı büyüdüklerinide hesaba katarak iki kış giyebileceği gibi aldım kıyafetlerini.Önümüzdeki kış ve bir sonraki kış da giyer diye düşünmekteyim aldıklarımızı..:)Bakalım  neler eklenmiş lokumumun gardırobuna:))
                                     Gri elbise:KOTON
                                  Pantolon-Bluz:Nina Matilda

                                  Bu lacivert elbiseye;
                                      Lacivert Elbise:Funfair
                                    Pembe Pantolon:Funfair

Ve şu siyaha  bayıldım..Bakarmısınız güzelliğe;Büyükler için olanını aramadım desem yalan olur:))
                                     Siyah Elbise:KOTON

Pembe etek,hırka ikilisinide geçen yıl almıştık..Gümüş rengi yaldızlı kumaş ayrıntıları var kapşonunda,etek uçlarında ve fiyonkunda..Çok beyenerek almıştım bunuda..Şimdilerde giydiriyorum işte..Hırka biraz ince ama içine bady giydirince güzel oluyor..Eteğin kalınlığı güzel fıttırı fıttırı geziyor giyinince..:)
                    Pembe etek-Kapşonlu Hırka:Funfair Style
Duruşun cicileri postlarına gardırobumuza yenileri eklendikçe yazacağım inşALLAH..Anneninkileride yayınlamayı düşünüyorum arada:)Bakalım..Güzel güzel mutlu mutlu günlerde giyinsin inşALLAH lokumcum..Çok Mutlu ve güzel bir  hafta diliyorum herkese:)Gönlünüzden geçen,yapmak isteyipde yapamadığınız,istediğiniz herşey olsun inşALLAH buhafta..Sevgiler:)

Duruşun pazar keyfi:)

Pazar günümüzü özdilekte değerlendirdik bugün Duruşumla...Kuzum coştu coştu resmen,koştu,oynadı,güzel bir günün tadını çıkardı..Kendini kaybetti oyuncakların arasında..Bakalım coşmuş Duruş nasıl olurmuş..Buyrunuz efendim:)Bi de çok güzel ciciler aldık kızıma onlarda birdaha ki posta..Mutlu haftalarımız olsun inşALLAH..:)

DUA VE ZİKİR

Beyninizdeki olağanüstü kuvvetten haberiniz var mı? Beynin YÖNLENDİRİLMİŞ MİKRODALGA üretme tekniği DUA! Beynin, KUVVET, BECERİ ve EK KAPASİTE kazanma tekniği ZİKİR... Kur'ân ve Hadislere dayanan DUA ve ZİKİR örnekleri, özel zikir formülleri... ZİKİR niçin Arapça orijinali ile yapılmak zorundadır? ZİKİR çeken deli mi olur? Niçin KİŞİYE ÖZEL ZİKİR? DUA VE ZİKRİN kaderle bağlantısı...
Gökte ve ötende sandığın TANRI'nı terket; sonsuz - sınırsız ALLÂH'a yönel; O'nun, her noktada ve zerrede mevcut olduğunu farket; ve O'nu GÖNLÜNDE bulmaya çalış!.. Sonra iste O'ndan, ne istersen!.. Eşini, işini, aşını; ister mevlânı, ister şifanı!
Bil ki, seni, her isteğine ve her arzuna kavuşturacak tek şey DUA ve ZİKİR'dir. Bil ki dostum; her zerrede tüm özellikleriyle mevcut olan ve kendinden gayrının varlığı asla söz konusu olmayan ALLÂH, SENDEN SANA İCABET EDECEKTİR!..
SEN, bilesin ki, yeryüzünde "HALİFE"SİN! HALİFE olarak sana, gönlüne, BEYNİNE bahşedilmiş yüce güçlerden haberin var mı? DUA ile ZİKİR ile, o muhteşem BEYNİN ile, kendindeki mekanizmayı harekete geçirebileceğinden haberin var mı?.. "EN GÜÇLÜ SİLAH" olarak sana bağışlanmış DUA mekanizmasını biliyor musun?
Fakir, garîp, nice kişiler DUA ve ZİKİR ile nice ZALİM SULTANLARI helâk ettiler!. Nice yoksullar, büyük zenginliklere hep DUA ve ZİKİR ile eriştiler!.. Nice, dertli, sıkıntılı, hastalıklı, ezâ, çile çekenler, hep kurtuluşu, selâmeti DUA ve ZİKİR'de buldular!..
SENDE, dünyanın en güçlü silahı olan DUA ve ZİKİR cihazı mevcuttur. BEYNİNDEKİ, GÖNLÜNDEKİ bu en güçlü silahı kullanmasını öğrenerek; bu yaşadığın dünyanın ve ölüm ötesi yaşamın tüm güzelliklerine erişebilirsin!..
Ya da, DUA ve ZİKİR mekanizmasını kullanmaz, paslandırıp, bir kenara terk edersin, ki bunun cezasını da sonsuza dek çekersin!.. Sana, karşılıksız, bedava verilmiş bir mekanizmadır bu! Hibedir! DUA ve ZİKİR için kimseye muhtaç değilsin ve kimseyi aracı koymak zorunda da değilsin!
İster, bu kitaptan yararlan; ister gönlünden geldiği gibi yönel! Ama kesinlikle, kendindeki, bu dünyanın en kıymetli cihazı olan DUA ve ZİKİR cihazını kullanmasını öğren.
Göreceksin dünyan nasıl güzelleşecek.Kaynak:http://www.ahmedhulusi.org/kitap/duavezikir.htm
                      
            

              TEVAFUK MU? TA KENDİSİ...
        AHMET HULUSİ bey tarafından kaleme alınmış Dua ve Zikir adlı kitabı okuyorum buaralar..Defalarca başa dönüp tekrar tekrar okuyorum.Teyzemin evinde yıllardır bulunan bu kitap teyzemin eline belkide en olması gereken zamanda geçiyor..Sonra bize bahsediyor biraz inceliyorum tam da aradığım soruların cevaplarını buluyorum kısacık zaman diliminde  ,bazı yerlerini not ediyorum ve hemen edinmek istiyorum ben de..Sonra satılmadığı,halkın faydasına hibe edildiğini öğreniyorum..İnternetten indireceğim vakit aynı kitabın bizde de olduğunu öğreniyorum..Emirsultan Camiinde ücretsiz olarak dağıtılıp,halam tarafından babama hediye edilip sonunda benim elime ulaşıyor bu güzel kitap..İlginç olan tutmakta olduğum bu değerli kitabı onca zaman farketmiyorum bile..Aynı şekilde teyzem de yıllarca evinde bulunan bu kitabı yeni fark edip okuyor..Ve şöyle diyor.."Demek ki okumam gereken zaman buymuş..En doğru zaman.En güzel istifade edebileceğim zaman".Tevafuk bu olsa gerek..  Allah (c.c) sebepleri,nedenleri yaratıyor birşeyleri vesile kılıp çözüm yollarını avucumuzun içine koyuveriyor. Şükürler olsun..Bende binlerce kez razı olsun diyorum kitabı kaleme alan, yayınlayan,halkın hizmetine sunulmasına vesile olandan..Evet halkın hizmetine sunulmuş telifi olmayan tamamen insanlığın faydasına hibe edilmiş bu kitabı internetten ücretsiz olarak indirebilirsiniz..Bir kişinin haberi olurda faydalanırsa NE MUTLU...DUA İLE..

karlı bir cumartesi teyzoş ziyareti:)

Karlı bir cumartesi teyzoşa gidildi..Durucum bu geziden pek memnun kaldı..ev dar geldi teyzenin evi mesken  tutuldu:)Küçük teyzeleriyle bol bol saklambaç oynadı:)Kutlu bebekle de bikaç poz resimledik ama küçük hanım pek hoş karşılamadı..Aramız pek iyi değil Kutlu bebekle :)Kazara ev ahalisinden biri ona yönelirse önce vay haline..Durucuğum bidaha bakmaz yüzüne..Bundandır sebep Kutlu bebekle resimlerimizde somurtarak çıkmışız biraz:)

   Güzel bir gündü vesselam..Çok daha güzelleri olsun inşALLAH hepbirlikte...

Duru bir cuma ertesi bol karlı bir gün...

   Dün Bursa'da hava soğuktu ama günlük güneşlikti.Anne kız böyle güzel bir günü kaçırırmıyız;)kaçırmadık tabi..Cuma günün huzuru içimizde çıktık sahile,parka,bahçeye..Duruşun burnusu havuç gibi oldu:)ama keyfinede diyecek yoktu...:)

tarihler resimleri  yüklerken dikkatimi çekti perşembe gününün:)2007 kayıtlı olmasın diye aceleyle düzeltiyorum tarihi bazen yanlış giriyorum böyle tamamen benim hatam..1 gün geriden takip ediyoruz seneyi:)bol bol koştu,oynadı kuzum içi içine sığmadı tüm gün :)
teknelerin önündede bikaç poz çekildik böyle:)
Duruş kedi kardeşi ararken ama bulamazken:)
güneş takvimini keşfederken;)

bol oksijenli tertemiz hava Durucuğuma çok iyi geldi..eve gelince 2 gibi bir uyudu tam 3.5 saat..5.30 da kalktı:)tabi gece uyumasıda 11 i buldu:)
         Gelelim bugüne..Bugün Bursa'ya kar taneleri sonunda düştü..Herbirini bir melek indirdi,bembeyaz cennet gözler önüne serildi..Bizse kar yağacağından habersiz önceden ayarlanmış olan ev gezmesine:) teyzoşa gittik yine...Dönüşümüz muhteşem oldu karlar eşliğinde:)..Duruş ilk kez kar tanelerini bukadar yakından gördü..Durağa kadar başı havada anneannesinin kucağında gitti.Kay,kayyy deyip durdu:)   
        Küçük teyzeleriyle,Kutlu bebekle bikaç halini resimledim..Onlarda bidahaki posta inşALLAH.. Dipnot buarada Bursa bi başka güzel oluyor kar yağınca..:)

Duruşun Yeni Cicileri..

Önümüzdeki yıl giymesi için Duruşa sezon indiriminden faydalanıp çok beyendiğim kırmızı kaşe bir kaban aldım şapkasıyla takım..Biraz büyük oldu tabi şimdilik ama nasıl güzel olduğunu,nasıl cici olduğunu anlatamam..kocaman bir genç kız oldu sanki içinde..güzel meleğim benim..pekçok fotoğrafını çektim ama şimdilik sadece kabanın resimlerini koyacağım annelere fikir vermesi için. :)buyrun efendim :)
fotoğraflar renk kırmızı olduğu için sanırım çok net değil.flashlı çekimde hiçbir ayrıntı gözükmüyor flashsızda da bukadar oldu..fikir verir umarım kız annelerine:)

kol kısmındada büyük düğme detayları var çok şirin:)

                                 kaban ve şapka:ykm

önüm arkam sağım solum sobe:)

Annemle,bazen anneannem ve dedemle saklambaç oynamaya bayılıyorumm.Ellerinde fotoğraf makinesiyle "Duruuşş nerdeesinnn nereye saklandın bakiim sen" diye seslenip beni arayıp arayıp sonunda buluyorlar..Sonrada birsürü resmimi çekiyorlar..İyi ki varlar çok seviyorum ve çok eğleniyorum onlarla ben ama..Ben Elif Duru buarada;)
              
                      heeyyy annneee burdayım işteee:)
                                    bulamazsınız beni;)
                 yakalannnnddııımmmmmmmmmmmmmm:))))

Kaç Duru kız kaç:)


gittiiiiii...
anne yaa çoook güldürdün beniiiii:)
                eyvahhh yaklaştı annem bulacak beni galiba


gülün sizde...gülmek çok yakışır herkese;))
fotografiumun canon hediyesi

queen_ff ye paylaşımı için teşekkür ediyorum öncelikle..Haberi onun yazdığı postta okudum.Fotografium Canon 600D profesyonel fotoğraf makinesi hediye ediyor! Yarışmaya katılarak Canon 600D Kit, Manfrotto 055XProb tripod ve Kata123Go-30 fotoğraf çantası kazanma şansı yakalayın! http://blog.fotografium.com/fotografium-canon-600d-hediye-ediyor/ sayfasını ziyaret ederek yarışma hakkında diğer bilgilere ulaşabilirsiniz.

Uzun zamandır edinmek istediğim ama sıranın bir türlü gelemediği çok güzel bir makine:)..Kendime:) ve katılan herkese bol şanslar..:)

pazar neşemiz KIRMIZI FİYONKLU DURU KIZ:))


Fiyonklu tokalar buara favorimiz..Her rengini edindik,takıp takıştırıyoruz bütün gün:) Pek de yakışıyor benim Duru kuzuma:)


   Pazar neşemiz,prensesimiz,o güleç yüzünü Rabbim herdaim güldürsün bebeğim..

Bol neşeli günleriniz olsun..Mutlu haftalar:)

1 yaş 3 ay 3 hafta 2 gün

Elif Duru büyüyor :)            Sağlıkla,huzurla,duala büyü bebeğim:) Hayırlı Cumalar..:)