Okul Mevzu Bahsi

            Türlü uğraşlar araştırmalar sonucu yemek listesinden,hijyenine,öğretmenlerinin içtenliğinden,eğitim kalitesine güvenebildiğim bir okul bulabilmenin sevinci kursağımda kalmıştı aslında başlarda.Okul okul diye tutturan güzel kuzum Durucuk; eh nihayetinde okullu olmuştu olmasına da ilk günün hevesi çok üzün sürmedi maalesef. Çantasından suluğuna,kıyafetinden tokasına,ayakkabısına kadar kendi seçti herşeyini giyindi süslendi ilk gün.Servis almaya geldiğinde işler değişmiş tabi.Okul çıkışı da çok farklı olmadı ve küçük hanım "anne ben okula gitmiyceeem" ,"ben okulu sevmediim "nidalarıyla dolanmaya başladı.İlk haftanın sonu günlerden cuma Duru'nun okul yaşının henüz gelmediğini düşünen biraz da vicdan yapan ben yok dedim göndermeyeceğim bu sene.Oysa ki okul da çok içime sinmişti.Öğretmenlerinin içtenliği ,meslek aşklarını gözlerinde görmem benim için en önemli unsurlardan biriydi.Hal böyle olunca biraz üzgün gittim okula , görüşmeye ,hergün telefonla görüşüp facede  takip ettiğimden bahsetmiyorum bile :)) Öğretmeni Duru'nun yaşıtları çocuklarla oynamasından ziyade büyük abla ve abileriyle oynamak istediğini,öğretmenleriyle birebir vakit geçirmek istediğini söyledi.Karakter öğretmeniyle birebir vakit geçirince sınıf öğretmenine sen git gelme diyormuş:) Abi ve ablalarını sevimliliğiyle ayartıp hadi top havuzuna gidelim deyip istediği gibi geziyormuş sınıflar arasında:)              
             Küçük olduğundan ve okulu sevdirmek istediklerinden yemek saatleri dışında çok sıkmıyoruz dediler ve yaz dönemi olmasından dolayı birebir ilgilenebildiklerinden eylül döneminde  sayı arttığında alışmasının daha zor olacağından bahsettiler.Yani  bu 2 aylık dönem aslında Duru'nun okula alışması için en güzel zamandı.Aile büyükleriyle yoğun sevginin olduğu ,her istediğinin karşılandığı bir ortamda büyüdüğü içindi bu zorluk ama alışacak dedi öğretmeni.Benimde istediğim aslında buydu.Daha disiplinli,temel  kuralların olduğu her istediğinin yapılmadığı bilgi ve becerilerini destekleyecek sıcak bir ortamın,sevgi dolu öğretmenlerin olduğu bir okul..Ve  o okul burasıydı.Kolay ikna olmuştum aslında.Çünkü böyle güzel bir okulu ve bu zaman dilimini bulmuşken çok istiyordum Duru'nun okula gitmesini.Bizde yetemiyorduk çünkü artık.Devamlı birlikte oyun oynamak,devamlı birlikte birşeyler yapmak isteyen bir minnak haliyle yorulan bir anne,anneanne ve dede.Verimli olamamaya başlamıştık.Velhasıl kuzuyu okula göndermeye devam ettik ilk birkaç gün yine "gitmicemler" devam etti.Sonra sonra okulda somurtan Duru yerini gülüp oynayan neşeli bir kıza bıraktı.Şimdilerde sabahları servise binerken biraz sıkıntı evet ama okul içinde uyumlu,bilinçli ve alabildiğine eğlenen bir prenses var :)

                                  Birebir öğretmeniyle olan saatler özel ilgi alaka hat safhada :)
                                                           Ebru yapmışlar bayıldım :)


                                                     Botanik gezileri :)
 Dikkat edildiği üzere çantamız daima sırtımızda :))

 Tiyatro izlerken :)

 Aktivite esnasında :) Bunlara aşık oldum bakarmısınız yemekten önce yemek duası yapıyorlar Allahım kurban olurum ya :)

 Annem bunu sana yaptım resmimi çek dedi verdiği poza bakın ya ..Resim mi?? Duru'nun ilk ebrusu ve annesine yaptığı  özel bir resim olmasından ötürü  çerçevelenmek üzere yerini çoktan aldı :)
 Çanta ,suluk,resim detayına dikkat bırakmıyoruz nereye gitsek :)
İşte bizim okul günlüğümüz böyle.Benim bu süreçte çıkardığım sonuç biraz sabırlı ve dirayetli olmak gerektiği.Biz okulumuzu artık çok seviyoruz,mutluyuz darısı bütün miniklerin başına :)

6 yorum:

 1. Ben onu yerimmmm...Durunun okul maceralrını seriler halinde takip etmeye devam bu gidişle Allahın izniyle üniversiteyede birlikte yazılırız artık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hahhahah :)) ne güldüm ablaa doğru diyosun yaa bi ben silkelensem iyi olacak hahahaaa:))

   Sil
 2. ayyy yerim ben onu gece gece nasıl güldüm çanta suluk hep sırtında:)))maşallah canım çok sevindim duru adına senin adına.iyi bir başlangış yaptınız sıra bizde bakalım biz neler yaşayacağız.bu süreçte gerçekten sabırlı olmak gerektiğini kararlı olmak gerektiğini sürekli velilere anlatan ben iş başa düştüğünde nasıl olacağım göreceğiz.çok güzel çalışmalar yapmışlar ve duru çok şey öğreneceğe benziyor.hayırlı uğurlu olsun tekrardan

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sorma eda bende bakıp bakıp gülüyorumm:)) çantasız çıkmam abi:))) ne yaparsa hepsini tıkıyormuş çantaya yeni yeni bırakmaya başlamış çantasını bakalım :))sabır dediğin gibi çok önemli yelkenleri hemen suya indiriveriyordum bende neyse sonra toparlandım iyi ki sabırlı davranmışım diyorum çok şükür sıkıntı yok şimdi darısı başınıza :)

   Sil
 3. İçine sinen bir okul bulmak bu zamanda gerçekten zor arkadaşım. Ne güzel size yakın böyle bir okul bulmuşsunuz. Yemek duası yapan hallerine bayıldım maşallah kuzucuklara. İnşallah Durucuğum hep böyle mutlu olur okulunda. Ne güzel etkinlikler yapmışlar, hepsi güzel bir hatıra olucak.
  İkinizi de çok öpüyorum!

  YanıtlaSil
 4. cok zor canım haklısın ama cok detaycı olunca da hersey bızı buluyor..ıstıyoruz kı meleklerımız emn sahane sartlarda okula gıtsın ama ıste hepsı ya adı var ıcı bos yada tam tersı...suan oncelıgımız sevgı olması sonra ogretım...yanı okul suan sevgı versın bıze yeter..sevgıle rtatlım

  YanıtlaSil